O mne

foodblog karotka

Ahojte!

Volám sa Majka, pochádzam z Banskej Bystrice no už od niekoľko rokov žijem v Bratislave. S manželom Lukim vychovávame nášho malého radostníka Filipa a ja sa popri materskej venujem môjmu koníčku, tomuto blogu. Odmalička som veľmi rada varila a piekla, preto som sa rozhodla založiť si foodblog, kde môžem s vami moje recepty zdielať.

Zameriavam sa najmä na zdravé a jednoduché jedlá, ktoré zvládnete pri dieťati, alebo ešte lepšie aj s ním. Ja Filipa (18m) do varenia zapájam často, pretože ho to veľmi baví a rozvíja to jeho jemnú motoriku. Tu si môžete pozrieť, ako také pečenie s ním prebieha. Filip tiež už papá takmer všetko, preto pri varení myslím aj na neho. Záleží mi na tom, aby sme jedli zdravo, a tomu prispôsobujem aj recepty na blogu.

Čo sa týka dezertov, nájdete u mňa zdravé a ľahké koláče, ktoré rada dochucujem medom či hnedým cukrom. Naopak nie som žiadne “sugarfree” fanatik, takže všetky dezerty sú tak akurát sladké a chutné. Párkrát sa mi stalo, že som to so zmenšovaním dávky sladidla prehnala na toľko, že koláč bol bezchuti. Preto si už na to dávam pozor, veď keď už pečiem, nech to aj chutí. Mezdi naše najpobľúbenejšie dezerty jednoznačne patrí táto jednoduchá bábovka a tiež banánové lievance

Kontakt

Ak by ste ma chceli kontaktovať ohľadom spolupráce alebo len tak, napíšte

mail: maja.kolarikova@gmail.com

facebook: Majka Zacharová

Majka